Dovolenka bez zdravotných problémov

dovolenka, Dovolenka bez zdravotných problémov

Či už svoju dovolenku trávite v horskom hoteli alebo na pláži, nepochybne každý z nás by ju chcel prežiť v pokoji a bez zdravotných problémov.

Pri balení batožiny ste možno rozmýšľali nad tým, či si so sebou zobrať aj cestovnú lekárničku. Na čo by sme nemali zabudnúť?

 

Opaľovanie

Pri vode, ale aj na horách treba zvoliť vyšší ochranný faktor.
Nezabudnite si hneď pribaliť aj kozmetiku po opaľovaní. Na akútne spáleniny sú vhodné prípravky s obsahom panthenolu.

 

Problémy s trávením

Hnačka, zápcha či bolesti brucha. Ani na dovolenke sa nám často nevyhnú.

Na liečbu hnačky existujú lieky, ktoré sú účinné nielen proti hnačke samotnej, ale majú upokojujúci efekt na bolestivé ochorenia pažeráka alebo žalúdka. Pri zápchach, ktoré vznikajú hlavne zmenou stravy, sa odporúčajú preháňadlá.

 

Bolesť

Na dovolenke sa nám môžu hodiť aj lieky, ktoré odstraňujú bolesť a znižujú teplotu. Pre deti sú vhodné liečivá s obsahom účinnej látky paracetamol a ibuprofén, dospelí môžu užiť prípravky s kyselinou acetylsalicylovou.

Aj bolesť hrdla nás môže prekvapiť, hoci je leto. Zmrzlina, studené nápoje, klimatizované priestory… Naše telo sa začne prirodzene brániť. Zrazu nás škriabe v krku, začnú problémy s prehĺtaním. Pomôžu pastilky alebo spreje.

 

Poranenia

Pri poraneniach treba myslieť predovšetkým na účinnú dezinfekciu a ošetrenie rany. K  dispozícii sú mnohé produkty, napr. dezinfekčné a antiseptické prípravky s vysokým obsahom alkoholu, vlhčené obrúsky. Existuje množstvo náplastí, či už vode odolných, elastických alebo antialergických.

Pri podvrtnutí s opuchom sa odporúčajú prípravky s obsahom diklofenaku.

 

Vyberte si ten najvhodnejší produkt z našej širokej akciovej ponuky.
Produkty za akciové ceny sú dostupné už vo viac ako 500 PLUS lekárňach po celom Slovensku.
Určite nájdete aspoň jednu vo vašom blízkom okolí.