Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
108 zobrazení
0 komentárov

Dobrý deň, aký je rozdiel medzi Paretinom 20 a Citalecom 10? Užívala som 4 mesiace Citalec 10 kvôli úzkostnej poruche (sociálnej fóbii). Nezabral mi, tak mi neurológ predpísal Paretin 20 po dobratí Cetalecu. Ďalej by som sa chcela opýtať, či môžem na tento liek príležitostne užíť ibalgin a či môžem piť bylinkové čaje. Ďakujem za odpoveď.

zmenila status na verejný

Dobrý deň,

liek Paretin obsahuje liečivo paroxetín, ktoré patrí do skupiny liekov nazývaných selektívne inhibítory spätného vychytávania sérotonínu (SSRI).

liek Citalec obsahuje citalopram, je to antidepresívum zo skupiny nazývanej selektívne inhibítory spätného vychytávania sérotonínu (SSRI).

To znamená, že oba lieky sa nachádzajú v tej istej terapeutickej skupine, je tam iná účinná látka. Mechanizmus účinku liečiva by mal byť podobný v oboch prípadoch, rozdiel možno v inej znášateľnosti, citlivosti liečiva u pacienta.

S touto liečbou môžete užívať príležitostne ibalgin.

Čo sa týka pitia bylinných čajov, môžete  – ale treba si dať pozor, a vyhnuť sa užívaniu čajov, ktoré obsahujú ľubovník bodkovaný, ten môže interagovať s niektorými liekmi ako vo Vašom  prípade. Vhodné sú napríklad čaje s harmančekom, medovkou, mätou, levanduľou, chmeľ, valeriána, materina dúška,…

Prajem pekný deň.

odpovedala na otázku

U NÁS UŠETRÍTE

Každé dva mesiace pre vás pripravujeme akciový leták.

033 - InsuranceCreated with Sketch.

POMÁHAME VÁM

Poskytujeme zľavy z doplatkov na receptové lieky až do výšky 50%.

ODBORNE PORADÍME

Spoľahnite sa na našich farmaceutov, ktorí sú vám pripravení pomôcť.

VAŠE ZDRAVIE A SPOKOJNOSŤ

Toto sú naše priority.

Bočný panel Prejdite na začiatok