Ruky sú našou vizitkou

ruky, Ruky sú našou vizitkou

Nielen šaty robia človeka. Perfektný účes, dokonalá pleť, ale čo ruky?

 

Väčšina ľudí si pri prvom stretnutí všíma práve ruky. Prezradia náš vek, ako sa o ne staráme, rovnako tak i naše zlozvyky. Nielen preto by sme im mali venovať dostatočnú pozornosť a starostlivosť.

 

Koža na rukách je pomerne tenká a často suchá, kvôli tomu rýchlejšie starne. Môže praskať, svrbieť a byť drsná. Od rána do večera na ňu pôsobí veľa vplyvov – vietor, teplo, zima, mráz, klimatizácia či najrôznejšie chemické prípravky.

 

Ruku na srdce, použili by ste na svoju tvár saponát na umývanie riadu, alebo čistič na podlahu? Určite nie! Tak prečo väčšina žien upratuje a umýva riad bez rukavíc alebo iných ochranných prostriedkov?

 

Práve voda, mydlá a čistiace prostriedky sú najčastejším spúšťačom dermatitíd a ekzémov.

 

Navyše sú aj povolania, ktoré kožu na rukách ešte viac zaťažujú. Najčastejšie vysušená koža na rukách trápi kaderníčky, kozmetičky, ženy v domácnosti, zdravotný personál, ale aj mechanikov, pracovníkov vo výrobe a potravinárskom priemysle alebo ľudí pracujúcich v záhrade.

 

Čo urobiť pre krásne a zdravé ruky? Krém stále po ruke

 

Základom úspechu je dostatočná hydratácia a výber vhodného krému. Kúpte si regeneračný krém, ktorý nezanecháva mastné odtlačky a rýchlo sa vstrebáva. Majte ho stále po ruke. Vmasírujte ho v tenších vrstvách niekoľkokrát za deň, a to nielen vtedy, keď máte pocit „suchých rúk“. Na noc používajte skôr mastnejšie prípravky. Ak máte naozaj veľmi suchú pokožku, ich účinok môžete umocniť použitím bavlnených rukavíc, ktoré zabezpečia pomalé vstrebávanie krému po celú dobu spánku.

 

  • Pokiaľ to ide, skúste obmedziť namáčanie rúk a pôsobenie chemických prípravkov.
  • Kúpte si na upratovanie rukavice, alebo si ruky ošetrite špeciálnym krémom, ktorý im dodá ochranný film.
  • Používajte hydratačné mydlá s nízkym pH a ak máte na rukách citlivú kožu, používajte radšej mydlá bez parfumov.

 

NAŠE TIPY

 

  • Ochrana

Namáhate svoje ruky pri práci alebo často umývate riad? Excipial Protect vám poskytne ochranu pred nástrahami všedných dní. Je ideálny pre suchú kožu na rukách. Chráni ju pred vodou a detergentmi, dokonca aj chladom a zlepšuje odolnosť a ochrannú funkciu kožnej bariéry. Nemáte radi u krémov na ruky ten nepríjemný pocit, že všetko zamastíte? S Excipial Protect už tento pocit mať nemusíte, keďže sa rýchlo vstrebáva a nijako neovplyvňuje chytanie predmetov, pretože nemastí.

 

  • Regenerácia

Trápi vás celkovo suchá koža na rukách? Excipial Repair je regeneračný krém, ktorý hydratuje a vyhladzuje drsnú kožu. Je špeciálne určený pre každodenné používanie a na noc. Obsahuje vitamín B, ktorého nedostatok sa môže prejaviť napríklad ekzémom. Krém je ľahko parfumovaný a rýchlo sa vstrebáva.

 

Krémy na ruky Excipial Protect a Excipial Repair zakúpite v PLUS lekárňach.