Ako zvládnuť zápal močových ciest bez antibiotík?

Viac ako 60 % žien prekoná aspoň jeden krát v živote zápal močových ciest. Takmer 50 % žien sa opakovane  stretne so zápalom močového mechúra v priebehu jedného roka po prvom ataku.

Aj vás trápia opakujúce sa zápaly močového mechúra a už nechcete brať antibiotiká? Potom je  vhodné užívať dostatočne silnú kombináciu brusníc a D-Manózy, ktoré vám poskytnú rýchlu úľavu od nepríjemných akútnych príznakov.

Príznaky zápalu močových ciest

Príznaky zápalu močového mechúra sú dostatočne známe. Pálenie pri močení, bolesti v podbrušku alebo úniky moču. Problém nastáva, ak sa infekcie opakujú. Časté používanie antibiotík môže viesť k strate ich účinnosti, k zhoršeniu zdravotného stavu alebo k rôznym chronickým komplikáciám.

Preto dnes i praktickí lekári odporúčajú ako účinnú alternatívu užívanie extraktov z brusníc s overeným obsahom PAC (proantokyanidínov) v kombinácii s D-Manózou.

Ako brusnice pôsobia na zápal močového mechúra?

Hlavným mechanizmom účinku brusníc je vyplavenie baktérií E. Coli, ktorým zároveň zabraňujú prichytiť sa na bunkovú výstelku močových ciest. Vďaka tomu sú brusnice veľmi účinné.

Rýchly účinok D-Manózy

Monosacharid D-Manóza sa masívne vylučuje do moču. Tam na seba „viaže” baktérie, ktoré potom strácajú svoju schopnosť uchytiť sa na sliznici močového mechúra. Klinické štúdie preukázali schopnosť D-Manózy zabrániť nositeľom infekcií, baktériám E. Coli, priľnúť k vnútornej stene obličiek, močového mechúra, močovej trubice a prostaty, a tým znemožniť ich nežiaducemu pôsobeniu.

Najlepšie sa javí kombinácia obidvoch uvedených účinných látok, brusníc a D-Manózy, obsiahnutých v prípravku Brusnice forte Akut 1500 mg + D-Manóza 2000 mg, 10 x 25 ml. Žiadajte vo svojej PLUS lekárni.

Späť na zoznam