Dominika Cibulková: Na dovolenkách sa neopaľujem

Dominika Cibulková, Dominika Cibulková: Na dovolenkách sa neopaľujem

Dominika, prezraď nám, ako vyzerá taký tvoj bežný deň, a kde čerpáš novú energiu?

Záleží od toho, aký deň. Počas tréningového dňa mám dopoludnia dva tréningy, jeden tenisový a druhý kondičný. Nasleduje obed a po obede si doprajem malého „šlofíka“. Popoludní mávam ďalší tenisovy tréning a ľahkú „kondičku“ buď vo „fitku“, alebo ešte na kurte. Večer mám starostlivosť od môjho fyzioterapeuta a potom už len oddych. Ak mám pol dňa alebo deň voľno, rada trávim chvíle pohody doma s rodinou a kamarátmi, radi si zájdeme na dobrú večeru alebo prechádzku.

 

Ktoré svetové turnaje máš najradšej, a prečo?

Najradšej mám asi Miami. Sympatický mi je aj Roland Garross, pretože je v mojom najmilšom európskom meste, v Paríži. Blízke sú mi aj turnaje, na ktorých som dobre zahrala, takže  sa mi spájajú s príjemnými spomienkami.

 

Máme na Slovensku tenisové talenty? Koho by si medzi nich zaradila?

Na Slovensku máme veľa talentov do 18 rokov. Potom je pre nich trošku ťažšie, aby sa presadili, čo mi je veľmi ľúto. Keď sa pozriem do susedného Česka, majú 10 hráčov v prvej stovke. My môžeme hovoriť o takých stálych dvoch – troch, čo je škoda.

 

Ako je potrebné zmeniť a nastaviť stravu pre dosiahnutie tvojho výkonu?

Spolupracovala som so špecialistom, ktorý sa mi postaral o „jedálniček“. Stanovil čo a kedy mám jesť. Zmenu som cítila hlavne na váhe. Zároveň však musím dodať, že nie som z tých, ktorí by cítili nejaké zmeny na výkone.

 

Rozmýšľala si už, čo budeš robiť po ukončení tenisovej kariéry? Tenisovú trénerku, módnu návrhárku, alebo niečo úplne iné?

Hmmm, keď skončím, tak si chcem dať pár mesiacov voľna, užiť si. Potom sa veľmi teším na rolu matky. Nehovorím, že budem do konca života už na materskej, ale určite plánujeme s Michalom mať rodinu, chceli by sme dve deti. Tak uvidíme, ako sa nám to podarí.

 

Ako by si zhodnotila tvoju pokožku, opáliš sa rýchlo a bronz ti dlho vydrží, alebo si skôr typ, ktorý ešte dlho zápasí s červeným odtieňom?

Tým, že som počas roka veľmi veľa na slnku, keďže väčšinu času trávime na kurtoch v teplých krajinách, som opálená celoročne. Ale musím sa priznať, že ak sa hrá niekde halový turnaj a ja nie som dlhšie ako týždeň na slnku, veľmi rýchlo vyblednem. Nikdy však nezápasím so začervenaním alebo s tým, že by som sa spálila, lebo sa natieram opaľovacími krémami. V žiadnom prípade nie som typ človeka, čo sa opaľuje. Ani na dovolenke. Preferujem oddych na lehátku, ale v tieni ?

 

A vždy to bolo tak?

Už od mala ma moja mamina učila starať sa o pleť a pokožku, takže sa krémujem ostošesť ? Priznám sa, že dávno predtým, ako som sa stala ambasádorkou značky Daylong, som používala tieto krémy počas tréningov na kurtoch, pretože sú to jediné prípravky, ktoré mi nestekali pri potení a neštípali ma z nich oči. Používam Daylong s faktorom SPF 30.

 

Ak sa máš zastaviť v lekárni, podľa čoho si ju vyberáš?

Pravdupovediac, ja som asi taký klasický konzument. Vyberám si podľa toho, čo je najbližšie. Určite sa však radšej vydám do peknej lekárne, ktorá dobre vyzerá nielen zvonku, ale aj zvnútra. Pod naším domom máme obľúbenú lekáreň, do ktorej chodíme pravidelne. Personál nás už pozná, máme vybudovanú vzájomnú dôveru, vždy dobre poradia.

 

Čo by si odporučila našim čitateľom pre udržanie dobrej kondície a pevného zdravia?

Určite športovať. Nehovorím, že vrcholovo, ale šport rozhodne. Neskutočne pomáha na to, aby človek mal chuť do ostatných vecí. Vytvorí si endorfíny a hneď sa cíti omnoho lepšie.