Na ukľudnenie hlasiviek pomôže biele vínko, hovorí Miko Hladký

Gladiátor, Na ukľudnenie hlasiviek pomôže biele vínko, hovorí Miko Hladký

Na slovenskej hudobnej scéne pôsobíte od roku 1989, čo je úctyhodných 28 rokov. Prezraďte nám svoj recept na úspech. ?

Najdôležitejšie asi je, že ma to baví. Skladanie pesničiek, práca v štúdiu a, samozrejme, koncertovanie, ma napĺňajú a dodávajú mi veľa sily a zážitkov.

 

Ste typ človeka, ktorý sa pri prvých náznakoch choroby vyberie k lekárovi, alebo dôverujete aj lekárnikom?

Záleží od druhu ochorenia. Keď je to len obyčajná chrípka, tak užívam bežné lieky. Keď ma „prepadne“ niečo neznáme, tak idem radšej k lekárovi, nech mi navrhne liečbu.

 

Aký máte vzťah k lekárnikom? Vyhľadávate ich pomoc často?

Našťastie, vážne choroby ma obchádzajú. Dávam si pozor hlavne na prechladnutie, lebo chorý by som nemohol koncertovať. Ale pri bežných chorobách áno, vyhľadám pomoc lekárnika.

 

Čo hľadáte v lekárni najčastejšie?

Bežné lieky, občas nejaké vitamíny a doplnky výživy.

 

Pomaly prichádza obdobie jesenných chrípok. Čo vám pomáha udržať sa fit v tomto období?

Keďže Gladiátor koncertuje prakticky celý rok, musím si dávať pozor neustále. Ak sa necítim dobre, tak je to veľa vitamínov, či už v ovocí a zelenine, alebo z lekárne.

 

Ako si zvykne spevák chrániť hlasivky, ktoré sú jeho najdôležitejším pracovným nástrojom? Máte nejaký recept, ako sa o ne lepšie starať?

Nestarám sa o ne nejako špeciálne. Nepijem však chladené nápoje, občas na ukľudnenie hlasiviek pomôže biele vínko.

 

Leto je pomaly za nami. Niektorí muzikanti ho trávili na festivaloch a koncertoch. Iní si užívali dovolenkové „ničnerobenie“. Ako to bolo u vás?

V lete mávame najviac koncertov, veľmi sa vždy tešíme aj na rôzne letné akcie. Tak to bolo i tentokrát. Aj po toľkých rokoch nás to strašne baví a dodáva nám to obrovské množstvo energie. Je to pre nás droga. Dovolenkovali sme celá kapela na konci augusta, pomaly sa opäť vraciame na pódiá.

 

O necelé dva roky oslávi kapela Gladiator krásne jubileum. Čo chystáte pre svojich verných fanúšikov? Môžu sa tešiť na nejaké nové pesničky?

Áno. V novembri a decembri vyrážame na akustické turné, popritom budeme skúšať nové piesne. Chceli by sme vydať nový album, keďže to budú už 4 roky odvtedy, ako sme vydali náš posledný.

 

Kde vás môžu vaši fanúšikovia vidieť najbližšie?

Ešte odohráme pár festivalov, v zime sa tešíme na to akustické turné, takže všetkých pozývame ?