Kombinácia pre silnú bolesť pohybového aparátu

bolesť, Kombinácia pre silnú bolesť pohybového aparátu

Leto je už tu a s ním aj dni voľna, zábavy, ale aj turistiky, športu a iného pohybu.

 

Pohyb zlepšuje náš fyzický a psychický stav, no netreba svoje sily prepínať. Rýchly štart a prílišná záťaž môžu viesť k zraneniam. K úrazom môže dôjsť nie len pri aktívnom športe, ale aj pri upratovaní bytu či záhradkárčení.

 

Väčšina obtiaží vzniká v dôsledku nadmernej námahy, jednostranného preťažovania a nepozornosti pri pohybe v teréne. Medzi najčastejšie úrazy patria podvrtnuté členky a pomliaždeniny horných končatín. Časté sú aj akútne bolesti chrbta a natiahnuté svaly z nesprávnych pohybov, najmä prudkých alebo stále sa opakujúcich (rýľovanie, nosenie ťažkých bremien a podobne). Aj malé natiahnutie alebo pomliaždenie svalov či väzov môže spôsobiť veľmi nepríjemnú bolesť. Preto by vo vašej domácej lekárničke nemali chýbať lieky prvej pomoci na bolesť a poranenia svalov a kĺbov ako tablety Ibalgin 400 (napríklad 24 alebo 48 tbl.) alebo topické lieky Ibalgin krém alebo Ibalgin gel.

 

Ak sa jedná o lokálnu bolesť alebo poranenie, je vhodnejšie využiť topickú formu Ibalginu. Je šetrnejšia, pretože sa do organizmu mimo miesta bolesti dostane len nepatrné množstvo liečiva. Krémové formy topických liekov vykazujú hrejivý účinok. Vybrať si môžete Ibalgin krém, ktorý je vhodný pre miestne poranenia šliach, svalov a kĺbov, ako je podvrtnutie, natiahnutie alebo pomliaždenie. Pri rozsiahlych a bolestivých krvných výronoch sa spočiatku môže miesto ošetrené krémom prekryť nepriedušným obväzom. Ak preferujete chladivý účinok, použite Ibalgin gel, ktorý okrem úľavy od bolesti, odstraňuje opuch pri  pomliaždení a poranení mäkkých častí kĺbov.

 

Pri silnej bolesti pohybového aparátu môžete liečbu topickým Ibalgin krémom alebo Ibalgin gelom doplniť užitím lieku Ibalgin  400 vo forme tabliet.

 

Ibalgin® gel, Ibalgin® krém sú voľnopredajné lieky na vonkajšie použitie. Ibalgin® 400 je voľnopredajný liek na vnútorné užitie. Obsahujú ibuprofen. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.