Parazity spôsobujú kožné problémy aj zažívacie ťažkosti

parazity sú hrozbou kvôli pomalému nástupu prejavov

Parazity žijú medzi nami a v nás. Často o tom ale ani nevieme. Parazity predstavujú hrozbu práve kvôli ich pomalému nástupu prejavov. Nevieme o nich a pritom môžu žiť pokojne v našich orgánoch a vysávať z nás živiny pre ich rast. V súčasnej dobe sa zabúda na tieto nenápadné tvory, ktoré môžu bez problémov kolovať v našom tele. Postupne však začnú pribúdať zdravotné ťažkosti, ktoré nevedomky pripisujeme niečomu úplne inému.

 

Ako sa parazity prenášajú?

Prenos parazitov na človeka býva rôzny, ale najčastejšie sa črevné parazity do tela dostanú v potravinách, ktoré neboli dostatočne tepelne upravené – „tatarák“, sushi atď. Bežne sa môžeme nakaziť i konzumáciou  neumytého ovocia a zeleniny. Parazity sa do tela dostávajú aj pri kontakte s mačkou (toxoplazmóza) či psom (hlísta) alebo od nakazenej osoby (mrľa). Ohrozenou skupinou môžu byť aj ľudia, ktorí pracujú s hlinou. Naše deti sa veľmi často infikujú v detskom kolektíve alebo na zamorených pieskoviskách.

 

Dá sa pred nimi ochrániť?

V dnešnej uponáhľanej dobe ľudia zabudli na rad odporúčaní a rady našich babičiek, ktoré mali proti parazitom osvedčené bylinky. Taký cesnak bol vždy obľúbenou rastlinkou proti mrliam. Alebo tinktúry z orecha, ktoré parazity vypudzovali z tela. Menujme ešte aspoň palinu, ktorá dokáže parazity v črevách usmrtiť. Veľmi účinný je aj vrcholák, ktorý pomáha zachovať tráviaci trakt bez parazitov. Ale aj papája, ktorá obsahuje špeciálny enzým pre lepšie trávenie a tiež proti parazitom.

 

Dnes ale existujú aj jednoduchšie a efektívnejšie riešenia. Účinné látky z týchto storočiami osvedčených bylín a rastlín možno extrahovať, pričom extrakty sú oveľa účinnejšie ako samotné rastlinky. Moderné technológie výroby tabliet či kapsúl potom zabezpečia ich fungovanie presne tam, kde to je potrebné, a to v našich črevách.

 

Práve takto funguje doplnok stravy ParazitEX. Nájdete vo svojej PLUS lekárni.