Prečítajte si rozhovor so Sheylou Bonnick z Boney M

Boney M, Prečítajte si rozhovor so Sheylou Bonnick z Boney M

Sheyla, ste jedinou členkou pôvodnej skupiny Boney M. Ako si spomínate na obdobie, kedy boli vaše piesne na playliste každého diskotékového klubu?

Bolo to krásne obdobie. Dodnes vidím, že hudba Boney M je živá a že stále oslovuje mladých ľudí. A vďaka scéne EDM (electronic dance music, pozn.red.), ktorá recykluje mnoho z minulosti, je naša hudba stále na playlistoch klubov.

 

V pôvodnej formácii ste ale neboli dlho. Prečo ste odišli?

Každý umelec má vo svojej kariére množstvo ambícií a výziev, ktorým sa chce postaviť.

 

Popularita skupiny je stále veľmi veľká, čo je po toľkých rokoch skutočne veľký úspech. Aké je vaše tajomstvo na dlhotrvajúci úspech?

Každý, kto má rád svoju prácu, sa skôr či neskôr dočká zadosťučinenia. Milujem svoju prácu, milujem svoju hudbu. Nemyslím, že by za tým bolo nejaké špeciálne tajomstvo.

 

V decembri minulého roka vám vyšiel sólový album Look Beyond. V čom je pre vás výnimočný?

Celý projekt je výnimočný. Spolupracovala som s M aureen Hiron, ktorá je verejnosti známa zrejme ako autorka rôznych hier. Pre ľudí, čo sa vyznajú, sa pri jej mene zrejme vyjaví aj fakt, že išlo o jednu z najlepších hráčok bridžu. Maureen sa rozhodla skladať hudbu a väčšina skladieb pochádza z jej pera, prípadne z pera Ingvara Areliussona. Áno, je to výnimočný projekt.

 

Na Slovensku ste boli už viackrát. Je naše publikum v niečom odlišné od ostatných?

Každé publikum je jedinečné. Ale je pravda, že tento rok som tu už tretíkrát a každé vystúpenie bolo úplne iné. Mali sme fantastické vystúpenie na veľkom festivale Legendy.

 

Ktoré piesne sú vaše najobľúbenejšie?

Piesne sú ako deti. Ani matky sa nemôžete spýtať, ktoré dieťa je najobľúbenejšie.

 

Vaša tvorba sa spája nielen s diskotékovými hitmi, ale aj trblietavými kostýmami a tanečnými kreáciami. Keď sa pozriete späť, na čo spomínate najradšej?

Mám tak veľa práce, že nestíham spomínať.

 

Spoznávajú vás ešte ľudia na ulici?

Ó áno, v Moskve, v Londýne, vo Varšave…

 

Objavuje sa na vašich koncertoch aj mladšia generácia alebo tvoria publikum najmä ľudia, ktorí s vami vyrastali a chcú si zaspomínať na staré hity?

Ako som už povedala, vďaka EDM a recyklácii v hudbe nás objavujú stále mladšie ročníky. A myslím, že sú veľmi prekvapení, že stále robíme skvelú show.

 

V čom sa najviac zmenil hudobný priemysel v porovnaní so 70. – 80. rokmi?

Celá spoločnosť sa zmenila. Ale ak sa pýtate na zlatú éru disko, na heslo sex, drogy, rock and roll, tak dnes je spoločnosť náročnejšia. Dnes sa musí omnoho tvrdšie pracovať.

 

Počas všetkých tých odspievaných rokov dostávali vaše hlasivky zabrať. Staráte sa o ne nejako špeciálne?

Áno, každý spevák musí o seba dbať. Ale ak dovolíte, toto je moje malé tajomstvo.

 

V prípade choroby dáte na radu lekárnika alebo idete priamo k lekárovi?

Snažím sa nebyť chorá. Najlepší lekár je prevencia. Ja sa o seba starám.