Zázrak pre reštart našich buniek – karnozín!

karnozín sa prirodzene vyskytuje v každom organizme

Vedeli ste, že každá svalová bunka vo vašom tele potrebuje karnozín?

Karnozín (carnosine) je 100 % prírodná látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom organizme a jeho najväčšia koncentrácia sa nachádza vo svaloch, srdci a mozgovej kôre. Množstvo karnozínu v našom tele sa rapídne zmenšuje po 30 roku života. To sa dáva tiež do priamej súvislosti s tým, prečo sa nám do 70 roku života znižuje celková hmotnosť a účinnosť svalov v priemere o 40 %.

Užívaním karnozínu sa obnovuje normálna regulácia bunkového cyklu. V ľudskom tele funguje ako „čistič“ buniek. Pôsobí tak proti spomaľovaniu fungovania buniek a tiež umožňuje ich lepšiu reprodukciu.

 

Ak patríte do jednej z týchto skupín, užívanie karnozínu vám prospeje

Pre svoje účinky si užívanie karnozínu nemôžu vynachváliť predovšetkým 2 zdanlivo veľmi odlišné skupiny ľudí. Prvou skupinou sú seniori, u ktorých karnozín veľmi dobre pôsobí proti starnutiu buniek. Dôležitý je tiež jeho protizápalový a protinádorový účinok. Karnozín chráni mozgové bunky pred poškodením. Mnohé štúdie odporúčajú jeho užívanie pri autistických poruchách alebo pri Alzheimerovej chorobe.

Druhou skupinou sú vrcholoví a rekreační športovci. Karnozín užívajú pre ochranu svalov pred zranením, zvyšuje ich silu, odolnosť, vytrvalosť a urýchľuje regeneráciu. Zásadný je jeho vplyv na účinné odbúravanie kyseliny mliečnej zo svalov, čím prehlbuje výkon a odďaľuje únavu.

 

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o úplne netoxický prírodný proteín, ľudia môžu užívať také množstvo karnozínu, koľko chcú, a to bez vedľajších účinkov. Každé nevyčerpané množstvo sa jednoducho vylučuje z tela močom a potom.

 

Veľmi výhodné je kombinovať karnozín s ďalšími látkami so silnou antioxidačnou aktivitou. Takýmto jedinečným produktom je výživový doplnok Carnosine komplex. Žiadajte vo svojej PLUS lekárni!

 

 

Späť na zoznam